PRZEWÓZ OSÓB

Polska >>> Niemcy

Niemcy >>> Polska

Jesteś tutaj: www.door2doortravel.pl / Blog / Jakie dokumenty zabrać ze sobą wyjeżdżając do Niemiec

Wpisy

Jakie dokumenty zabrać ze sobą wyjeżdżając do Niemiec

Coraz więcej osób decyduje się na podróż do naszych zachodnich sąsiadów. Część osób wybiera Niemcy, w celach zarobkowych, a inny, po to by nacieszyć oko pięknem bawarskich miast. Zagraniczne podróże wymagają posiadanie odpowiednich dokumentów, które umożliwią nam pobyt na obczyźnie i uchronią przed negatywnymi konsekwencjami.

Podstawowe dokumenty

Gdy wybieramy się w podróż za granicę, niezbędny nam jest dokument tożsamości. Poruszając się po krajach, które są w strefie Schengen, wystarczy dowód osobisty bądź paszport. Podczas wyjazdu do takiej destynacji jak Niemcy warto mieć ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUE). Wniosek o kartę należy złożyć w Narodowym Funduszu Zdrowia. Wyrobienie karty odpowiednio wcześnie, oszczędzi nam stania w ogromnych kolejkach w okresie wakacyjnym. Karta jest w zupełności bezpłatna, więc nie jesteśmy narażeni na jakiekolwiek koszty z tego tytułu. Karta uprawnia nas do otrzymania pomocy medycznej na terenie Niemiec, musimy jednak pamiętać, że zapewnia nam ona bezpłatne świadczenia, tylko w nagłych przypadkach. Dostęp do dodatkowych usług, może wiązać się z dodatkowymi kosztami

Praca w Niemczech

Decydując się na pracę u naszych zachodnich sąsiadów musimy pamiętać o kilku istotnych dokumentach. Oprócz tych wymienionych wyżej dokumentów, musimy zabrać ze sobą: